konfiguracja hotspota
24-01-22

Jak zbudować hotspot?

Sieć hotspot jest co raz bardziej popularna. Często udostępniane są sieci publiczne, zwłaszcza w zatłoczonych miejscach typu lotnisko, dworzec, kawiarnia. Czym w ogóle jest hot spot i jak zbudować taką sieć?

Czym jest hotspot?

Hotspot to sieć bezprzewodowa, która jest tworzona, gdy jeden lub więcej punktów dostępu bezprzewodowego jest zainstalowanych w określonej lokalizacji.

Hotspot można utworzyć za pomocą zewnętrznego lub wewnętrznego bezprzewodowego punktu dostępowego, który następnie przesyła sygnał do urządzeń znajdujących się w zasięgu. Hotspot może być otwarty lub zamknięty.

Sieci otwarte pozwalają każdemu połączyć się z siecią bez konieczności podawania danych uwierzytelniających, podczas gdy sieci zamknięte wymagają od użytkowników zalogowania się na konto, zanim będą mogli się połączyć.

Jak skonfigurować hotspot w telefonie?

'

Hotspot to połączenie internetowe, które udostępniasz innym. Można go utworzyć za pomocą telefonu, tabletu, laptopa lub dowolnego innego urządzenia, które ma połączenie z Internetem.

Aby skonfigurować hotspot w telefonie:

  • Otwórz Ustawienia na swoim urządzeniu i dotknij Wi-Fi
  • Stuknij niebieskie kółko obok Wi-Fi, aby zmieniło kolor na biały
  • Wybierz „Hotspot”, a następnie „Włącz”

Jak skonfigurować hotspot na komputerze?

Konfiguracja hotspotu na komputerze nie jest zbyt trudna. Wystarczy wykonać poniższe czynności:

  • Podłącz komputer do Internetu za pomocą kabla Wi-Fi lub Ethernet
  • Otwórz Ustawienia i przejdź do Sieć i Internet -> Wi-Fi -> Zarządzaj znanymi sieciami
  • Wybierz sieć, którą chcesz udostępnić innym urządzeniom.
  • Kliknij „Utwórz hotspot” i ustaw nazwę, hasło i typ zabezpieczeń swojego hotspotu.
  • Udostępnij swój hotspot innym urządzeniom, klikając „Pokaż więcej” w prawym dolnym rogu ekranu.

Jak podłączyć się do hotspota?

Łączenie się z publicznym hotspotem Wi-Fi może być bardzo frustrującym doświadczeniem. Ale przy odpowiedniej wiedzy może to stać się znacznie łatwiejsze.

Najpierw musisz wiedzieć, z jaką siecią się łączysz. Czy jest to sieć prywatna czy publiczna? Jeśli nie masz pewności, zapytaj osobę zarządzającą hotspotem lub inne osoby korzystające z sieci.

Jeśli jest to sieć prywatna, musisz się zalogować przed uzyskaniem dostępu do którejkolwiek z jej funkcji. Jeśli jest to publiczny hotspot Wi-Fi, logowanie może w ogóle nie być wymagane lub może istnieć jakiś rodzaj procesu rejestracji, który musi zostać przeprowadzony, zanim będzie można uzyskać dostęp do którejkolwiek z jego funkcji.

Jeśli używasz laptopa, musisz włączyć Wi-Fi. Jeśli używasz telefonu, musisz użyć opcji hotspotu na swoim urządzeniu.

Zazwyczaj ustawienie tego można znaleźć w aplikacji Ustawienia lub w ustawieniach połączeń w przeglądarce. Przed nawiązaniem połączenia konieczne może być również wprowadzenie hasła lub kliknięcie innych opcji zabezpieczeń.